Siyah sarımsak normal sarımsağın fermantasyon işlemine tabi tutulması sonucu elde edilmektedir. Fermantasyon sayesinde besin içeriği zenginleşir ve sarımsak güçlü bir gıda takviyesi haline dönüşür. yapılan araştırmalar Siyah sarımsağın antioksidan ve enerji seviyesinin normal sarımsağa göre yüzde bindokuzyüz kata kadar daha fazla olduğunu göstermiştir. Normal sarımsakta SAC maddesi sadece 0,4 mg iken, siyah sarımsak içinde yüzde bindörtyüz oranında bir artışla 5,6 mg seviyelerine ulaşır. SAC çok güçlü bir antioksidandır. Kanser önleyici , hücre yenileyici yani yaşlandırmayı geciktirici ( anti-aging ) özelliğe sahiptir. Bilindiği gibi antioksidanlar hücrelerimizi hastalıklardan korur. Sarımsağın vücudumuzun hemen hemen her organına faydası olduğunu gösterir sayısız çalışma vardır. Sarımsak vücudunuzu ağır metallerden temizler. Beyin (Alzheimer) ,kalp hastalıklarını, akciğer,mide, göğüs ve pankreas kanseri gibi 14 değişik kanser hücrelerini yok eder.kolestrolü dengeler ve kan dolaşımına destek olur. Siyah sarımsak içindeki zengin SAC ( S-Ally cysteine ) kolesterol düşürücü ,kanser önleyici , alzheimer ve kalp hastalıklarını önleyici özelliktedir polifenol kolesterolün dengelenmesini sağlar ve atar damar sertleşmesini yüksek oranlarda ortadan kaldırır katkı içermez ve tamamen doğal bir besindir FAYDALARI Kanser hücrelerini yok eder.(kolon kanseri,mide kanseri,göğüs kanseri,pankreas kanseri) Alzheimer hastalığını tedavi eder. Grip ilacıdır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Kan basıncınızı stabilize eder. Hücre yaşlanmasını geciktirir dolayısıyla yaşlanmayı geciktirir. Kalp hastalıklarını önler. Kabızlığı önler. Kan şekerinizi dengeler. Kolesterolünüzü dengeler.


Kansere düşman besin Kanserde en etkili ve en ucuz tedavi o hastalığa yakalanmamakla mümkün, bu yüzden koruyucu hekimlik kanser tedavisinde çok önemli bir yer tutuyor. Kansere karşı en büyük silah ise kuşkusuz doğru beslenme. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun istatistiklerine göre ülkemizde her yıl 160 binden fazla kişi kansere yakalanıyor. Bu kabaca günde yaklaşık 450 insanımıza kanser teşhisi konduğu anlamına geliyor. Tablo her ne kadar vahim gibi gözükse de, kansere karşı doğru beslenme silahını kullanarak kansere yakalanma riskini azaltmak mümkün. Kanserden korunmada olmazsa olmaz besinler Siyah sarımsağın aktif bileşeni olan di-alil-disülfidinin hem tümör oluşumunu hem tümör gelişimini engellediği bildirilmektedir.

1 Hafta boyunca deneyin farkı göreceksiniz

Siyah sarımsağın içerisindeki alicin maddesi siyah sarımsak balla karıştığı zaman etkisini çoğaltıyor. Siyah Sarımsağın en etken maddesinin de alicin maddesi olduğu bilinmektedir. Kansere karşı iyi gelir. Aynı zamanda kansere yol açabilecek hastalıklara iyi gelmektedir. Sigaranın oluşturduğu kötü etkileri azaltıyor Siyah sarımsaklı bal, sağlıklı bir karaciğer düzgün kan dolaşımını ve kan akışını destekler. Aynı zamanda vücutta biriken toksinleri de atar.Kötü kolesterol düzeyini düşürmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yaramaktadır. Böbrek taşı tedavisi Siyah sarımsak Böbrek ve safra taşlarını eritir ve düşürür. İdrar söktürücü özelliği vardır. Vücutta biriken fazla ödemi atar ve sisliğin giderilmesi için katkıda bulunur. Romatizmal ağrıların tedavisinde Tüm romatizma ağrıları ve iltihabı önler ve giderir. Kireçlenmelere iyi gelir ve aynı zamanda da eklem düzeylerinin yenilenmesi için faydası vardır. Yapılışı: •2-3 diş siyah sarımsağı küçük küçük doğrayın. •Bir kaşık bal ile karıştırın. Bu karışımı her gün tüketin; bir hafta içerisinde enerjinizin arttığını, sağlığınızın iyi yönde ilerlediğini hissedeceksiniz.

Sağlıklı Yaşam Sırları

Siyah Sarımsak kendi başına antioksidan özelliği gösterir ve sağlığımız açısından oldukça faydalıdır. Peki, sarımsağa süt eklediğinizde bu faydaların iki katına çıktığını ve neredeyse her türlü sağlık sorununa iyi geldiğini biliyor muydunuz? Astım hastalığı Her gün 1 bardak süte eklediğiniz bir diş sarımsak astım sorunununa oldukça iyi gelecektir. Zaturre Bir günde 3 bardak içilen siyah sarımsaklı süt zaturre hastalığının geçmesine yardımcı olur. Sarılık Vücudunuzdan toksinleri atmak için siyah sarımsak oldukça faydalı bir besin kaynağı. Sütle karıştığında ise bu faydalar iki katına çıkıyor. Sarılık hastalığı genellikle karaciğerde kaynaklanan bir problem dolayısıyla çıkar. Dolayısıyla bir bardak süte eklediğiniz bir diş siyah sarımsak sarılık sorununu da çözmeye yardımcı olacaktır. Eklem ağrıları Bacaklarda, kalçada ve diğer eklem yerlerinde oluşan ağrılar için siyah sarımsaklı süt oldukça fayda sağlayacaktır